Opäť na víťaznej vlne

Zdieľaj

V sobotu na naše ženy čakal  v tom  čase líder priebežnej tabuľky súťaže, družstvo  CBK  Minibuseurópa  Košice.  Dievčatá sa pripravovali  zodpovedne, s patričným rešpektom, nakoľko vedeli, že tím z Košíc má kvalitné hráčky s agresívnym spôsobom hry i vynikajúcou streľbou. Od prvej minúty však hrali vo vysokom nasadení, bojovne a so slušnou úspešnosťou streľby.  Túžili  po víťazstve a disciplinovanou hrou sa ku nemu dopracovali.  Gratulujeme!  Potlesk divákov bol naozaj zaslúžený.

Spokojnosť  netajil ani  asistent trénera Tibor Kmetoni.  ” V  prvom rade chcem poďakovať všetkým divákom, ktorí nás  prišli povzbudiť vo veľmi peknom počte.  Základ  nášho  víťazstva bol  v prvej štvrtine.  Dievčatá nastúpili na zápas sústredené, zodpovedne bránili.   V druhej štvrtine sme pokračovali v dobrom nasadení a polčas sme vyhrali o 12 bodov.  V tretej  časti hry sme niektoré obranné situácie zle riešili a dostali sme ľahké koše.  Dievčatá  sa nezlomili a svojou  bojovnosťou  doviedli  stretnutie  do víťazného  konca.  Teší ma, že všetky hráčky,  ktoré  nastúpili do hry, podali  zodpovedný  výkon a vybojovali tak víťazstvo proti veľmi kvalitnému tímu”.  Na druhý deň naše ženy privítali    v Aréne Poprad tím z opačného konca tabuľky ako v sobotu – ŽBK Rožňava. “Bolo dosť ťažké sa vyhecovať na papierovo slabšieho súpera a žiaľ,  niekedy sme sa prispôsobili  jeho hre.  Veľká škoda, že  sa  nám  zranila Miška Falisová.  Prajem  jej  skoré  uzdravenie a dievčatám gratulujem k výhram” uzavrel hodnotenie úspešného víkendu asistent trénera Tibor Kmetoni.

BAM Poprad – CBK Minibuseuropa Košice   75:64 (40:28)                                                                                                                                                                                             Body BAMP: Grígerová a Rodáková po 20, Didová 12

BAM Poprad – ŽBK Rožňava      82:38 (39:19)                                                                                                                                                                                                                           Body BAMP:  Rodáková 17, Barillová 13, Tetemondová 11