Nadstavba zakončená výhrou

Zdieľaj

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 48:55

(12:4, 4:13, 15:19, 17:19)

V sobotu 2. marca pokračovala nadstavbová časť Extraligy žien posledným zápasom, pred ktorým už bolo prakticky rozhodnuté, že naše družstvo vstúpi do play-off zo šiesteho a Banská Bystrica zo siedmeho miesta.

 

Najviac bodov

Poprad: Tetemondová 11, Filičková a Rodáková po 10, Grigerová 7

Bystrica: Háberová 9, Žilinská 8, Striešová 7

 

Povedali po zápase

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica: “V tomto zápase z hľadiska tabuľky už o nič nešlo a to sme ako tréneri využili na oboch stranách. Príležitosť dostali všetky dievčatá. Som rád, že záver, i napriek tomu že sme prehrali, odtiahli mladé hráčky, tie skúsenosti sú neoceniteľné, ktoré naberajú v takýchto zápasoch. Teší ma, že v prvom polčase asi dve minúty hrala komplet kadetská päťka, čo sme si uvedomili až keď taká situácia nastala, nebolo to z našej strany až takto myslené. Je to super, že mladé ´baby´ majú za sebou takéto ťažké zápasy. Je to pre nich niečo úplne iné ako keby nastúpili v zápasoch kadetskej kategórie. Výborne sa zhostila dirigentskej taktovky Alča Mesárošová, ktorá sa dokázala vysporiadať aj s enormným tlakom na tejto pozícií.”

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: “Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, no potom nás opustila streľba. Nedávali sme body, dali sme málo košov, no dotiahli sme sa napokon na súpera. Veľmi sa mi páčil útok mladých hráčok, podľa mňa to potiahli, v niektorých momentoch dali viac bodov na palubovke ako my staršie. Nepodarilo sa nám zápas dotiahnuť do víťazného konca, ale snažili sme sa. Myslím si, že to bol z našej strany dobrý výkon či obranne alebo útočne.”

Tatiana Gallová, trénerka BAM Poprad: “Nešlo prakticky o nič čo sa týkalo umiestnenia, no išlo o česť ako aj o to ako sa oba tímy prezentujú predtým než vstúpia do play-off. Som veľmi rada, že dievčatá zabojovali. Nevyzeralo to pre nás zo začiatku dobre, ale zlepšenou hrou a bojovnosťou sme dokázali otočiť zápas a vyhrať. Takže blahoželám vlastnému tímu v tomto prípade.”

Mariana Tetemondová, hráčka BAM Poprad: “Vedeli sme pred zápasom, že nám o nič nejde, že budeme po základnej časti šieste, čiže hlavným cieľom bolo užiť si zápas a zahrať si s chuťou. Aj keď naša úspešnosť streľby nebola vysoká, tak našou bojovnosťou a tímovým výkonom sme vedeli zápas dotiahnuť do víťazného konca. Táto výhra nám azda pomôže i po psychickej stránke, keďže sme chuť víťazstva nepocítili dlhší čas. Teraz sa už sústredíme na play-off, na tú najdôležitejšiu časť sezóny.”

 

Družstvo Popradu teda vstupuje do play-off zo šiesteho miesta a jeho súperom v prvom kole budú Young Angels Košice. Séria začína na palubovke súpera v sobotu 9. marca o 18:00 v Košiciach. Druhý zápas sa odohrá v stredu 13. marca o 17:30 v Aréne Poprad. Prípadný tretí zápas je plánovaný na sobotu 16. marca o 16:00 opäť v Košiciach. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy.

Víťaz tejto série prvého kola sa v druhom kole stretne s víťazom dvojice Piešťany/Banská Bystrica a bojuje o medaile. Porazený z prvého kola sa stretne s porazeným z dvojice Piešťany/Banská Bystrica a bojuje o konečné umiestnenie na 5. – 8. mieste.

 

Komentáre