Mladšie žiačky s prvou výhrou v súťaži

Zdieľaj

369Mladšie žiačky po dlhej prestávke vycestovali za svojim súperom do Žiliny. Do soboty dievčatá nevedeli ako chutí víťazstvo, ale po druhom zápase sa konečne mohli tešiť.

.

Trénerka družstva Danka Mlynarovičová: “Blízko sme boli už v prvom stretnutí v tomto roku. Polčas sme vyhrali o 8 bodov, ale dievčatá sa akoby zľakli, že môžu vyhrať. Začali robiť chyby, ktoré nás stáli vytúžené víťazstvo. Nakoniec sme duel prehrali o 18 bodov. Druhý zápas sme začali podobne ako prvý, dievčatá bojovali, ukázali aj pekné akcie, z ktorých padali koše. Polčas sme opäť vyhrali o 11 bodov.  

Druhú časť hry sme však opäť začali zle, a hrozilo, že sa priebeh zápasu bude opakovať. Ale dievčatá si už víťazstvo nedali zobrať, bojovali o každú loptu. Síce opäť urobili veľa chýb, ale v tomto zápase ich súper urobil viac, takže sme sa konečne mohli tešiť v strede ihriska z víťazstva. Gratulujem im k úspechu a verím, že ich to bude trochu viac motivovať, a že to nebolo posledné naše víťazstvo.”

.

BKM Žilina-Závodie  –  BAM Poprad    53:35 (16:24)
Body: Dvornická a Jendrušáková po 6, Kromková a Michlíková Nina po 5, Tomaľová a Kmetóniová po 4, Jančeková 3, Michlíková Natália 2

BKM Žilina-Závodie –  BAM Poprad    39:61 (14:25)
Body: Dvornická 16, Kmatóniová 15, Jendrušáková 12, Tomaľová 7, Forró 4, Kromková, Barnášová a Jančeková po 2, Michlíková Nat. 1

Komentáre