Mladšie žiačky opäť víťazne, staršie mini ukončili sezónu

Zdieľaj

BAM Poprad – MBK Región Rožňava    96:8  a 100:6 

 

Trénerka Danka Mlynarovičová: "V nedeľu sme dohrávali zápas s Rožňavou. Súper nastúpil iba s 8 hráčkami. Už od začiatku sme prevzali taktovku do svojich rúk. Obidva zápasy sme vysoko vyhrali. Ukázali sme pekné rýchle akcie, ale spod koša sme mali veľký problém umiestniť loptu do koša hneď na prvý pokus.

Niekedy to vyzeralo, ako keby sme hrali kto viacej prehodí kôš, alebo ho netrafí. V obrane sme sa trochu zlepšili, ale stále zabúdame, že najdôležitejšia je obrana. Najbližšie budeme mať za súpera YA 2002 Košice, s ktorými odohráme zápas až pred Veľkou nocou, nakoľko tento víkend sa zúčastnia dievčatá, ktoré sú v basketbalovej triede, turnaja v Maďarsku."   

 

Staršie mini žiačky odohrali svoje posledné dve súťažné stretnutia tohtoročnej hracej sezóny. Ich súperom bolo postupujúce družstvo YA 2002 Košice. Závrečné hodnotenie nám dala trénerka družstva Miška Drobná: "V sobotu sme odohrali dva zápasy s družstvom Young Angels Košice 2002. Ubehlo presne 5 týždňov od nášho posledného zápasu s týmto súperom.  Vtedy sme vysoko prehrali  49:8 a 51:12, čo bol  dôsledok   našej  zlej obrany, ale 5 týždňov poctivej práce prinieslo svoje ovocie. Okrem tréningov, ktoré mali cez týždeň,  trénovali  baby aj v nedeľu . Dievčatá od začiatku zápasu  veľmi dobre bránili , začali čítať hru a z toho získavali lopty.  Čo ma veľmi tešilo, bolo nasadenie a bojovnosť. Výsledok zápasov odzrkadľuje ich snahu  17:35 a 8:29.  Máme pred sebou 5 mesiacov práce, aby sme  v nasledujúcej sezóne s týmto súperom odohrali už vyrovnané zápasy. MÁTE NA TO DIEVČATÁ!!! 

V tabuľke nakoniec skončili na tretej, nepostupovej priečke. Na finálový turnaj M-SR sa prebojovali ŠKBD Spišská Nová Ves a YA 2002 Košice. Postupujúcim tímom gratulujeme a držíme palce do bojov o medaily.

Komentáre