Majstrom SR starších mini žiačok je Trnava

Zdieľaj

fffffV dňoch 27.5.-29.5.2016 sa v Trnave uskutočnil záverečný turnaj Majstrovstiev SR v basketbale starších mini žiačok. Zúčastnilo sa ho šesť najlepších tímov  v tejto kategórii postupujúcich z oblastných súťaží. O zhodnotenie vystúpenia našich dievčat sme požiadali trénerku družstva Andreu Kuklovú.

“Minulý víkend sa staršie mini žiačky zúčastnili svojich prvých Majstrovstiev SR. V prvom zápase bola ich súperom Trnava, neskorší víťaz celého turnaja. Aj napriek nášmu sympatickému výkonu sme podľahli 35:54. Nad naše sily bola hlavne 18 – bodová Trnavčanka, ktorá mala vyše 180 cm.

Po trocha rozpačitom úvode sme však dokázali vyhrať druhý polčas 21:20. V neskorý piatkový večer nás čakal ďalší zápas proti Banskej Bystrici.img_0292 Napriek tomu, že tohto súpera poznáme, stále sa nám nepodarilo nad ním vyhrať. Porazili nás presnými strelami z vonku, čo v tejto kategórií nie je bežné. Dievčatá to zaskočilo a kým sme začali hrať to, čo vieme, bolo po zápase. V druhom. polčase sme zabojovali a poslednú štvrtinu vyhrali 9:2, ale celý zápas sme prehrali 30:42. V sobotu poobede nás čakal minuloročný víťaz CBK Košice. Po neúspešnom piatku dievčatá veľmi túžili vyhrať a na stretnutie nastúpili koncentrovane. Celý zápas sme s CBK dokázali držať krok a prehrali sme len o päť bodov 26:31. Bolo mi veľmi ľúto, že sme napokon prehrali, lebo dievčatá predviedli výkon na hranici svojich možností a výhru by si zaslúžili. Bojovali v obrane, či v útoku a žiadna lopta pre nich nebola stratená. Za snahu a predvedenú hru si vyslúžili pochvalu aj od ostatných trénerov. 
Večer nás čakali ďalšie Košice, ktorých výkon sa čoraz viac zlepšoval. V poslednom zápase dokonca porazili Trnavu, ktorá sa aj napriek tejto porážke stala majstrom. V tomto stretnutí sme začali nesmelo, prejavila sa únava a emočné vypätie s predchádzajúceho duelu. Aj napriek tomu sme sa opäť v 2. polčase dokázali zlepšiť a hrať s nimi vyrovnaný zápas.Konečný výsledok 37:19 pre Košice, je pre nás malým úspechom, pretože na turnaji v Košiciach sme prehrali o 40 bodov. Po dvoch hracích dňoch sme teda mali na konte nejaký vyhratý polčas a zopár pár vyhratých štvrtín 😉 . V posledný hrací deň nás čakali Piešťany. Tento zápas nám nevyšiel, na dievčatách už bola vidieť únava, ale aj tak sme dali víťaznú štvrtinu (teraz už len nacvičiť viac víťazných štvrtín za sebou 🙂 ). Konečný výsledok 20:57 bol pre nás krutý, ale odrážal odhodlanie Piešťan získať bronzovú medailu.ooooo
Hoci sa nám nepodarilo vyhrať nijaký zápas, celý turnaj hodnotím pozitívne. Dievčatá ukázali, že sú veľké bojovníčky a majú srdiečka pre basketbal. Presvedčili sa, že keď prekonajú prvotnú ustráchanosť, tak môžu hrať so všetkými súpermi vyrovnané zápasy. Karolínu Dančovú vyhlásili za najúspešnejšiu strelkyňu trestných hodov. Všetky dievčatá však musím pochváliť za snahu a nasadenie a ak v tom budú pokračovať, víťazstvá na nich určite počkajú. 🙂 “

http://bamp.sk/mladez/starsie-mini-ziacky/

Komentáre