Krok od piateho miesta

Zdieľaj

V stredajšom zápase naše hráčky zvíťazili nad Nitrou a od piateho miesta ich delí už len jedno víťazstvo.

BAM Poprad – BKM Junior SPU Nitra 67:62 (14:12, 12:14, 18:23, 23:13)

Najviac bodov: Kudličková 17, Filičková 15, Kupčíková 14

 

Povedali po zápase:

 

Ján Hricko (tréner BAM Poprad):Očakávali sme náročný zápas. Spravili sme niekoľko chýb najmä v prvom polčase a to nás stálo vedenie. Nevyužili sme výhodné pozície spod koša a potom sme sa zvyšok zápasu so súperom naťahovali o víťazstvo. Musíme si prejsť všetky chyby a pripraviť sa na sobotu. Chceme urobiť maximum preto, aby sme v Nitre uspeli.”

Eva Filičková (hráčka BAM Poprad): “Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať, ale nebol to ľahký boj. Nitra má mladé, dravé hráčky, ktoré od začiatku sezóny urobili pokrok. Zohrali sa a bolo to dnes napínavé až do konca. V Nitre to bude ešte náročnejšie, preto si musíme dávať pozor na chyby, na straty lôpt a hrať trpezlivo. Musíme využiť naše skúsenosti a ukázať, že my si to piate miesto zaslúžime.”

Pavol Horička (tréner BKM Junior UKF Nitra): “Domácim družstvám sa v play-off hrá vždy o niečo ťažšie a chceli sme to využiť. Objektívne treba priznať, že najmä v závere hral Poprad kvalitnejšie a my sme urobili rozhodujúce chyby. Bolo to o doskakovaní jednoduchých lôpt, o prihrávkach, o premieňaní čistých príležitostí. Popradu sme najmä v poslednej štvrtine dovolili veľa a preto je jeho víťazstvo zaslúžené. Sezóna je dlhá a všetci sú unavení. Chceme sa však doma pobiť o víťazstvo.”

Laura Horvátová (hráčka BKM Junior UKF Nitra): “Prvá trojka je mimo našich síl a hraníc, ale dnes sme ukázali, že sa môžeme pobiť o piate miesto s Popradom. V minulosti sme prehrávali aj o dvadsať bodov, ale dnes to bolo tesné. V polčase to bola dokonca remíza, ale zlyhalo to na malých chybách. Snáď sa poučíme a v sobotu natiahneme sériu.”

V sérii hranej na dva víťazné zápasy vedie naše družstvo 1:0. Ďalší zápas odohráme už túto sobotu 7.4.2018 o 19:30 v Nitre. 

 

Videoreportáž TV Poprad zo zápasu:

Komentáre