Kadetky “A” na MSR štvrté

Zdieľaj

DSC_7916Tréner družstva Igor Skočovski: “Cez víkend sme absolvovali MSR v Leviciach a výsledok je už známy – 4. miesto. Hovoriť o nespokojnosti nemôžem, bol to kvalitný turnaj a kvalitní súperi. Družstvá, ktoré prišli z oblasti západ, ukázali, prečo sa všetci traja uchádzali o titul. Naše družstvo postupne narazilo na Šamorín, Levice a Nitru. Neboli sme favoritom, chceli sme prekvapiť. Najviac sme sa zamerali na prvý zápas, ktorý by nám pomohol a dodal vietor do chrbta. Nestalo sa tak a po veľmi slušných 32. minútach prišiel blok a zápas sme prehrali. Chceli sme naše vystúpenie opraviť proti Leviciam,  ale napriek dohovoru, nám to nevyšlo. Vyzeralo to, že čím viac sa snažíme, tým viac to nevychádza. Vysoká prehra nás poznačila, ale boli sme pripravení bojovať aj v poslednom zápase proti Nitre, no vôbec to nebola prechádzka ružovou záhradkou. V prvom polčase, sme prehrávali vysoko, ale sme zabojovali a v druhom polčase sme ako-tak hrali vyrovnane.

Najväčší problém som videl v nasadení nášho družstva, bojovnosti a hlavne v dodržiavaní pokynov trénera. Spravili sme veľa chýb, ktoré súperi hneď trestali. Náš potenciál nebol ukázaný, to som si istý. Boli sme v kŕči a mali strach rozdeliť si zodpovednosť. Príliš sme sa spoliehali na jednu alebo dve hráčky – no basketbal je tímová práca.
Na záver musím povedať, že som i tak hrdý na všetko, čo sme spravili túto sezónu. Vyhrali sme 17 zápasov, prehrali 7, boli prvý v oblasti východ a nazbierali množstvo skúseností do budúcna. Každý z nás vie,  na čom má pracovať, či individuálne alebo spoločne. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí nás podporovali a boli všade s nami. Bolo to naozaj neskutočné, ako nás ťahali a dodávali nám energiu. Bez ich podpory by sme to až tam nedotiahli a nezvládli!”

.

KONEČNÉ PORADIE:
1. BKŽ Levice
2. ŠBK Šamorín
3. BKM UKF Nitra
4. BAM Poprad

.

BAM POPRAD – ŠBK ŠAMORÍN 51:76 (29:26)

Body: Bolozová 17, Grigerová a Sojáková po 7, Kubová 6, Ukaová 5, Lorenčíková 4, Chripková 3, Čižmárová 2

BKŽ LEVICE – BAM POPRAD 72:40 (34:27)

Body: Lorenčíková 9, Bolozová 7, Chripková a Kubová po 6, Sojáková 5, Ukaová 3, Grigerová 2

BAM POPRAD – BKM NITRA 42:73 (11:39)
Body: Kubová 8, Grigerová, Chripková 7, Bolozová, Ukaová 6, Fábryová 4, Lorenčíková, Uličná 2

Komentáre