Jozef Turák: Pozývame všetkých na oslavy

Zdieľaj

65 rokovAko sme už avizovali na našej webovej stránke, facebooku i v iných médiách, v sobotu 26.4.2014 budú v Poprade oslavy „65. výročia ženského basketbalu v Poprade“. Toto športovo-kultúrne podujatie sa začne o 15:00 hod. v ARÉNE POPRAD.

Pre veľký počet otázok doručených na adresu BAMP a smerujúcich práve na túto pripravovanú akciu, sme o pár slov požiadali prezidenta BAMP Mgr. Jozefa Turáka:  „Za vyše 65 rokov v popradskom ženskom basketbale pôsobilo veľmi veľa trénerov a množstvo kvalitných basketbalistiek, ktoré boli často krát oporami aj v reprezentačných výberoch.

Je to veľké množstvo mien, pred ktorými je potrebné, ako sa hovorí, zložiť klobúk. Touto akciou by sme sa im všetkým chceli poďakovať za ich prístup, výkony a hlavne za šírenie dobrého mena popradského basketbalu. Chceme sa poďakovať hlavne priekopníkom a zakladateľom našej basketbalovej histórie. Našťastie veľa „pamätníkov“ je ešte medzi nami a majú chuť prísť, zaspomínať si, podeliť sa o svoje zážitky…“.

 

Oslavy sú určené samozrejme pre všetky bývalé, aj ešte činné, hráčky a ich trénerov, ktorí v popradskom ženskom basketbale  v rokoch 1948 – 2013 pôsobili. Je to  niekoľko stoviek hráčok a desiatky trénerov. Je priam nemožné osobne pozvať každú jednu, no snažíme sa ich osloviť v čo najväčšom množstve. Potešiteľné je, že bývalé spoluhráčky z rôznych období a tímov sa navzájom kontaktujú a oboznamujú o pripravovanej akcii. Sme veľmi radi, že na oslavy sa spoločne chystá skoro celé družstvo žien, ktoré v rokoch 1970 a 1971 v kategórii dorasteniek vybojovalo titul Majstra Slovenska bez jediného prehratého zápasu a postup  do 1.ligy im unikol len o jeden jediný bod! Tešíme sa na ne.“

 

A na záver pozvanie Mgr. Jozefa Turáka: „Chcel by som na oslavy pozvať všetkých fanúšikov a nadšencov ženského basketbalu, všetky hráčky i trénerov, ku ktorým pozvánka z objektívnych dôvodov nedorazila. Príďte všetci, miesta je dosť, o radosť, smiech i zábavu bude postarané!“

Komentáre