II. kolo play off

Zdieľaj

“Naše družstvo žien obsadilo po prvej  časti  súťaže šieste miesto. V prvom kole  play off   sme nastúpili  proti  kvalitnému tímu YA  Košice. V prvom zápase v Košiciach sme hrali proti víťazovi Slovenského pohára s veľkým rešpektom a neprinútili sme ho k maximálnemu výkonu. V  domácej  odvete  sme sa zlepšili  a dobre sme hrali hlavne prvom polčase. Druhá prehra nás z prvého kola vyradila.” zhodnotil priebeh aj predchádzajúceho kola play off hlavný tréner Milan Veverka.  V II. kole play off na naše dievčatá čakali zápasy proti univerzitnému družstvu BK ŠK UMB Banská Bystrica.  Séria sa opäť  hrala  na  dve víťazné  stretnutia, začínalo  sa v Poprade.  “Prvý domáci zápas  sme kolektívnou hrou vyhrali, aj  keď  nemohla  nastúpiť  kapitánka tímu Sojaková.  Na  odvetu na  palubovke súpera sme tiež vycestovali bez nej.  B.Bystrica po zlepšenom výkone v druhom polčase  domáce stretnutie vyhrala a  predĺžila tak sériu. Rozhodujúci,  tretí  zápas sa opäť  hral v Poprade,  víťaz postupuje do záverečných bojov o konečné piate, resp. šieste miesto. Našťastie sme už mohli nastúpiť v kompletnej zostave, aj keď s výpadkami v tréningu našich dvoch skúsených pivotiek.  Od  začiatku  zápasu  bolo vidno  značnú  nervozitu  obidvoch  družstiev,   ale naše hráčky sa jej zbavili prvé a vyhrali polčas o 6 bodov.  V druhej časti hry sa  odohrala “bitka”  obrán, ktoré  dominovali nad  útokom. Je  treba pochváliť  naše hráčky  za  veľké  fyzické  nasadenie a  za  výhru  o 14 bodov, za bojovnosť  a  za  postup  do  ďalšieho  kola, kde  sa  stretnú s družstvom Šamorína” pochválil svoje zverenkyne tréner M. Veverka.

BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica    60:41 (31:18)    Body: Rodáková 17, Grígerová 10, Dlugošová 9, Kollárová 8

BK ŠK UMB Banská Bystrica  – BAM Poprad   50:43 (18:19)    Body: Rodáková 16, Grígerová 13, Tetemondová 6, Kmetoniová 4

BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica    49:35 (19:13)     Body: Sojáková 13, Grígerová 12, Vyšňová 10, Rodáková 7