EXTRALIGA – áno, či nie?

Zdieľaj

logo-minZačiatkom nadstavbovej časti 1. ligy žien sa nie len v našom klube, ale aj v širokej basketbalovej verejnosti čoraz viac v spojitosti s našim družstvom žien skloňuje slovo extraliga. Má BAM Poprad záujem o účasť v budúcoročnej extralige? Má BAM Poprad hráčsky potenciál na seriózne účinkovanie v nej? Má BAM Poprad nie len morálnu, ale hlavne finančnú podporu mesta Poprad? Podporu veľkých i tých menších popradských firiem a spoločností? Má BAM Poprad dostatočnú hráčsku základňu, aby mala na čom stavať? Fanúšikov? Obetavých rodičov?

.

Množstvo otázok. Na väčšinu z nich však predstavitelia klubu už teraz môžu na sto percent povedať ÁNO. 

.

Šéftrénerka Jana Janáčková:” Pre sezónu 2014/2015 sme vytvorili družstvo z mladých talentovaných hráčok a prihlásili sme ich do prvej ligy. V aktuálnej sezóne je to amatérsky tím s extrémne nízkym vekovým priemerom. Našim hlavným cieľom je však návrat do extraligy pod vedením skúseného Igora Skočovského. Práve to bude vrcholom pyramídy celej našej snahy a výsledkom premyslenej a zodpovednej stratégie. Stavať chceme určite na vlastných hráčkach, odchovankyniach klubu. Popradčanky budú kostrou kádra. Vlastným sa fandí predsa len inak, než hráčkam z iných miest, či legionárkam. Naše domáce basketbalistky chceme iba vhodne doplniť kvalitou odinakiaľ”. 

Samozrejme, veľký kus zodpovednosti za dosiahnutie stanoveného cieľa leží na pleciach trénera družstva žien Igora Skočovského: „Do Popradu som sa nevrátil náhodou. Je tu veľký potenciál, preto som sa s chuťou pustil do práce. Naším spoločným cieľom je, jednoznačne, postúpiť do extraligy. To je moja hlavná motivácia. Mám rád výzvy. Viem, akú bohatú basketbalovú históriu má Poprad a toto mesto si jednoznačne zaslúži byť na extraligovej mape Slovenska. Bez finančnej podpory to ale nie je možné. Verím, že mesto nám pomôže. Poprad je dlhé roky baštou ženského basketbalu, čo nemôže nikto spochybniť. Vychovalo sa tu množstvo vynikajúcich hráčok, reprezentantiek. Práca trénerov a ich odbornosť sú tu na vysokej úrovni. Spoločne s vedením robíme všetko preto, aby sme si vybojovali extraligovú miestenku. Bude to ťažké, no urobíme maximum, aby sme to dotiahli až do úspešného finále.“  Igor Skočovski už teraz uvažuje nad zložením svojho budúceho tímu. Prvé rozhovory s niektorými hráčkami má v tomto čase za sebou:.„Neustále som v kontakte s odchovankyňami popradského basketbalu, ktoré majú záujem vrátiť sa domov. V prípade, že sa nám podarí postúpiť do extraligy a mesto Poprad i sponzori nám poskytnú podporu, ktorú potrebujeme, viem si predstaviť, že veľa z týchto hráčok uvidíme už na budúcu sezónu v popradskej Aréne. Nestane sa to lúsknutím prstov, no verím, že im dokážeme vytvoriť také podmienky, ktoré by ich prilákali naspäť domov. Mladé dievčatá, ktoré tu máme, potrebujú vidieť svoje vzory, aby vedeli, kde sa môžu dostať,“ 

.

Nadšenie i chuť pracovať určite v klube máme, širokú hráčsku základňu a veľmi kvalifikovaný trénerský tím tiež. Naša systematická a zodpovedná práca je však bez finančnej podpory mesta Poprad v nedohľadne. Veríme, že sa vedenie mesta stotožní s našimi myšlienkami a podporí naše plány. Veríme, že vedenie mesta pochopí  hlad občanov po kvalitnom ženskom extraligovom basketbale. Veríme, že naše mesto nám podá pomocnú ruku a v nasledujúcej sezóne sa opäť bude z Arény Poprad ozývať piskot rozhodcovských píšťaliek a povzbudzovanie popradských basketbalových fanúšikov!

.

.

Celé rozhovory si môžete prečítať na :

http://www.slovakbasket.sk/readmore.php?id=1007

http://poprad.korzar.sme.sk/c/7602065/zensky-basketbal-v-poprade-sa-chce-vratit-do-extraligy.html

http://poprad.korzar.sme.sk/c/7610104/bam-poprad-vstupuje-do-nadstavby.html

http://www.slovakbasket.sk/readmore.php?id=1023

http://www.podtatranske-noviny.sk/2015/02/skocovski-netajime-ze-cielom-je-postup-do-extraligy/

Komentáre