Družstvo žien začalo nadstavbu 1.ligy žien

Zdieľaj

10982259_438222473000718_2372013100000850466_nKeďže plánované stretnutie 1. kola nadstavbovej časti 1. ligy žien (BAM Poprad : BK EILAT PU Prešov) bolo z dôvodu snehovej kalamity preložené na neskorší termín, prvé zápasy tejto časti súťaže odohrali naše dievčatá až tento víkend. Obidva sa hrali na netradičných miestach a v netradičnom čase. V sobotu vo “vymenenom” súboji zdolali víťaza základnej časti družstvo TYDAM UPJŠ Košice na jeho pôde o slušných 12 bodov. V nedeľu zase v telocvični pri ZŠ na Komenského ulici v Poprade zvíťazili rozdielom 14 bodov. Ich rivalom bol tím CBK Košice. Po prvých dvoch stretnutiach si tak na svoje konto družstvo žien pripíše plný počet bodov.

.

TYDAM UPJŠ Košice – BAM Poprad       63:75 (31:31)

Body: Šterbáková 21, Sojaková 19, Grígerová 12, Bolozová 11, Petríková 6, Kubová 6, Dratvová 0, Krafčíková 0, Handzušová 0, Hamaliarová 0, Ukaová 0, Tetemondová 0

Tréner Igor Skočovsky: “Cez víkend naše družstvo netradične hralo zápas v sobotu v Košiciach a v nedeľu doma v Poprade. Zmena nastala kvôli obsadeniu ARÉNY Poprad a tak sme museli pretrpieť okrem cestovania do Košíc v sobotu i to, že  v nedeľu sme vymenili náš domov (ARÉNA) za telocvičňu pri ZŠ na Komenského ulici. Hrdo môžem povedať, že sme všetko zvládli a bodovali naplno, čo som nesmierne rád. V sobotu sme porazili TYDAM Košice, ktorému sme vrátili vysokú prehru spred mesiaca. Naša hra od úvodu bola veľmi dobrá a po prvej štvrtine sme mali +10, no na prestávku sme odchádzali pri stave 31:31. Druhý polčas a hlavne tretia štvrtina bola veľmi vyrovnaná. Súpera sme zlomili v poslednej štvrtine a výbornou hrou v obrane i útoku si dievčatá vybojovali cennú výhru na pôde súpera. Pochvalu si zaslúžia všetky hráčky, ale duo Šterbáková-Sojáková podali skvelý výkon. Náš FUNCLUB si taktiež zaslúži špeciálnu pochvalu za podporu v Košiciach, čistá 1! 😆  .”

.

BAM Poprad – CBK Košice                       75:61 (35:35)

Body: Bolozová 15, Feketeová 12, Šterbáková 12, Hamaliarová 11, Grígerová 9, Petríková 5, Sojáková 3, Dratvová 2, Tetemondová 2, Jacková 2, Krafčíková 2, Handzušová 0

Tréner Igor Skočovski: “Nedeľa bola rezervovaná pre CBK Košice. Družstvo, ktoré nás ako jediné v základnej časti doma porazilo. Náš káder mal dve nové tváre (Nikoleta Feketeová a Petra Jacková),  ktoré sme do nadstavby získali zo Spišskej Novej Vsi. Súper začal lepšie, ale veľmi rýchlo sme sa spamätali a začali hrať zodpovednejšie v obrane, ale i v útoku. Výraznejší náskok sme nevedeli spraviť kvôli zlej koncentrácii pri zakončení a tak sa polčas skončil 35:35. Potom, ako sme sa na prestávke dohodli čo a ako ďalej, hráčky nastúpili viac sebavedomé a tretia štvrtina bola výnimočná. Dobrá obrana, rýchly protiútok a presná streľba položila súpera na kolená. Náš náskok na konci štvrtiny bol +22! Posledná štvrtina bola vyrovnaná 5 minút. V závere sme spravili chyby, ktoré súper potrestal a tak stiahol na príjemných +14. Som rád, že všetky hráčky hrali a to kvôli zodpovednému výkonu základu. Dvojica Bolozová-Hamaliarová si zaslúžia pochvalu za výkon v tretej štvrtine.”

Komentáre