Drobná a Grigerová pri obrovskom úspechu reprezentácie U23 v 3×3 basketbale.

Zdieľaj

Slovenské  reprezentantky  do  23  rokov  v  3×3  basketbale  sa len nedávno  vrátili  z  maďarského  Szolnoku,  kde  sa konalo trojdňové podujatie v rámci FIBA  3×3  U23 Nations League. Družstvu pod vedením trénera Richarda Kamenského  (Dominika Drobná, Michaela Grigerová, Stella Tarkovičová a Lucia Kašperanová) sa podaril skvelý výsledok. Dievčatá po tvrdých  bojoch v rámci svojej  konferencie  Európa 1,  kde si  zmerali sily s tímami Poľska, Rakúska, Maďarska a Ruska,  postúpili na  svetový šampionát. Už v októbri  ich  čaká premiérové vystúpenie na FIBA U23 World Cupe,  ktorý sa bude konať v Mongolsku. Na päť dňovom turnaji sa stretne dvadsať najlepších tímov sveta a nebude medzi nimi  chýbať ani  Slovensko. Nás samozrejme teší, že  súčasťou  slovenskej  reprezentácie  boli  aj  dve  odchovankyne Popradu  a  Svitu,  Dominika Drobná Miška Grigerová. Dievčatá zúročili tvrdé roky driny a ukázali, že ani v tomto novom, rýchle sa rozvíjajúcom dynamickom formáte basketbalu sa nestratia. Na ich bezprostredné pocity sme sa samozrejme opýtali.

Dominika Drobná: “Znamená to pre mňa veľkú česť reprezentovať našu krajinu v trojkovom basketbale. Trojkový basketbal je novým olympijským športom a v súčasnosti zažíva obrovskú popularitu. Ja sa 3×3 basketbalu venujem už dlhšiu dobu, od mala sme chodievali s dievčatami hrávať a pravidelne sme sa  zúčastňovali  streetballov  po Slovensku, preto som veľmi rada, že som sa dostala do reprezentácie SR. Sú to takisto neoceniteľné skúsenosti, ktoré máme možnosť  získavať  na medzinárodnej scéne. Vďaka  turnajom  sa  môžeme  konfrontovať  s  najlepšími  krajinami  a  porovnať  na  akej  úrovni sme my a oni. Takisto je to skvelá možnosť na udržiavanie sa vo forme a prípravu na novú sezónu. V neposlednom rade je to zábava, stretávame a spoznávame sa s novými  ľuďmi a cestujeme. Zúčastniť  sa Majstrovstiev sveta je sen. O  takom podujatí  sníva  každý  športovec.  MS U23  v 3×3  basketbale  sa budú konať  v Mongolsko v hlavnom meste Ulanbaataar. Urobím všetko  preto, aby som sa do nominácie dostala a zabojovala o čo najlepší výsledok”.

Miška Grígerová: Dostať divokú kartu na MS U23 v 3×3 basketbale, ktoré sa budú konať v Ulaanbaatare bol úžasný pocit. Považujem to za určitý druh odmeny za všetku drinu a prácu ktorú sme vynaložili v príprave a na turnajoch Nations League U23.  Každý zápas proti kvalitným  súperom nás  niečo naučil a posunul nás vpred. Teraz sme dostali možnosť, ktorá  sa  nenaskytne  len  tak  každý  deň, a to konfrontovať  sa s top 20. tímami  sveta.  Zúčastniť  sa  podujatia takejto úrovne je pre mňa veľká pocta a zároveň motivácia do ďalšej práce. Na MS sa veľmi teším a som rada, že môžem byť toho súčasťou”.

Dievčatám samozrejme gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu slovenského, ale najmä podtatranského basketbalu.

Komentáre