Cez Slovan sme postúpili

Zdieľaj

Víťazstvom v nedeľnom zápase nad Slovanom sme postúpili do bojov o 5. miesto v aktuálnom ročníku extraligy žien.

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 52:66 (23:31), na zápasy 0:2

Najviac bodov Poprad: Hadačová 16 (12 doskokov), Ivančáková 13, Drobná 12

Naše dievčatá dnes cestovali do Bratislavy na druhý zápas série o 5. – 8. miesto  a za stavu 1:0 po domácom víťazstve nechceli nič nechať na náhodu a sériu ukončiť na palubovke súpera. Šnúra Slovana 8:0 v úvodnej jeden a pol minúte zápasu však naznačovala niečo iné. Hráčky Popradu však postupne zabrali, začali sťahovať rozdiel, prvú štvrtinu vyhrali v pomere 18:15 a od tohto momentu viedli prakticky počas celého zápasu, najviac 17 bodovým rozdielom. Najviac bodov a double-double v drese Slovana si pripísala Renáta Talajková svojimi 28 bodmi a 13 doskokmi, na našej strane rovnako dvojité “double” Lucia Hadačová so 16 bodmi a 12 doskokmi. Až štyri naše hráčky bodovali dvojciferným rozdielom.

Povedali po zápase: 

Ján Hricko (tréner Popradu): “Vstup do zápasu nám nevyšiel. Dlho nám trvalo, kým sme sa rozbehli. V druhej štvrtine baby zabrali v obrane a zrýchlili sme prechod do útoku. Aj v druhom polčase sme diktovali tempo a kontrolovali priebeh duelu. V poslednej štvrtine sa nás Slovan snažil pritlačiť tvrdou obranou, no baby tento tlak zvládli. Kedže mal súper päť faulov, tak sme ich trestali z čiary trestného hodu. Baby preukázali správny prístup a nasadenie počas celého zápasu. Za toto im patrí uznanie aj táto výhra. Cieľ uspieť na Slovane sme splnili, teraz budeme čakať na nášho ďalšieho súpera. Tím je naladený na správnej vlne a tešíme sa na zápasy o 5. priečku.”

Lucia Hadačová (hráčka Popradu): “Išli sme do zápasu s jednoznačným cieľom potvrdiť domáce víťazstvo. Prvá štvrtina nám síce nevyšla podľa predstáv, ale snaživou a kolektívnou obranou sme to dokázali zvrátiť. Za to som na baby pyšná. Potom sme už kontrolovali priebeh zápasu až do konca.”

 

Za stavu série 2:0 postúpili naše dievčatá do bojov o 5. miesto.

Ich súperom bude víťaz stredajšieho zápasu (28.3.) z dvojice Banská Bystrica a Nitra – Bystrica dnes o jeden bod na domácej palubovke porazila Nitru a za stavu 1:1 si vynútila tretí rozhodujúci zápas, ktorý sa odohrá pod Zoborom. Séria o 5. miesto by sa potom mala začať v stredu 4. apríla v Poprade a pokračovať nasledujúcu sobotu 7. apríla na ihrisku súpera.

Komentáre