BAMP v pozornosti médií

Zdieľaj

logo-minPred zahájením novej hracej sezóny 2014/2015 sme zaznamenali zvýšený záujem rôznych regionálnych i celoslovenských médií o dianie v basketbalovej akadémii. Prispela k tomu nie len naša aktivita v lete /denný prázdninový camp v ARÉNE Poprad, spustenie pohybovej prípravy pre malých predškolákov/ ale i príchod nového trénera k družstvu žien i kadetiek A.

.

Z  uverejnených článkov, resp. rozhovorov s prezidentom BAMP Mgr. Jozefom Turákom a trénerom žien Igorom Skočovskim vyberáme:

.

Basketbalový tréner Skočovski sa vrátil do Popradu

BAM Poprad síce figuruje na basketbalovej mape Slovenska len krátko, no vo svojich radoch má plejádu vynikajúcich trénerov. Už tie najmladšie vekové kategórie majú pod palcom známe trénerské osobnosti. Teraz sa ich rady rozšírili o ďalšiu významnú persónu.

„Obsadenie trénerskej zložky máme v Poprade absolútne špičkové. V kadetskej vekovej kategórii máme dostatočný počet hráčok, preto sme vytvorili až dve družstvá. Nechceme, aby dievčatá sedeli na lavičke, prioritou je, aby každý hral.

Aj v kategórii starších mini žiačok máme takmer 30 dievčat. Trénujeme nielen na ZŠ Komenského, ale aj v Aréne Poprad, čo je pre deti veľkou motiváciou a zážitkom. So ZŠ Komenského máme veľmi dobrú spoluprácu, rovnako tak nám vychádzajú v ústrety aj v Aréne Poprad. Už v minulom roku sme sa zúčastnili turnaja v Poľsku, kde sa deťom veľmi páčilo a chystáme sa tam i v tomto roku. Aj v tejto sezóne zorganizujeme niekoľko domácich turnajov. V lete sme absolvovali detský kemp,“ uviedol prezident BAM Poprad Jozef Turák.

Družstvo žien BAM Poprad sa rovnako ako vlani predstaví v prvej lige. Hlavným cieľom je stabilizácia klubu a pod vedením skúseného trénera Igora Skočovského postupný návrat družstva na extraligovú mapu.

„Družstvo tvoria naše odchovankyne, väčšinou mladé hráčky, ktoré sú doplnené niekoľkými skúsenými basketbalistkami. Postupnými krokmi by sme sa chceli vrátiť medzi špičkové tímy na Slovensku. Pre mládež máme zásluhou mesta Poprad vytvorené výborné podmienky. Chýba nám ale vrchol pyramídy a tým je účasť ženského družstva medzi elitou,“ zdôraznil Jozef Turák.

Čítajte viac: http://poprad.korzar.sme.sk/c/7389182/basketbalovy-trener-skocovski-sa-vratil-do-popradu.html#ixzz3EEpj0kBL

.

Igor Skočovski: Cieľom je návrat do extraligy

V Poprade je nádherná Aréna Poprad, v ktorej sa však nehrá žiaden vrcholový šport. Ako osobne vnímate tento paradox?

„Je to trošku divné. Okrem toho, že sa tu hrávala ženská basketbalová extraliga, tu jednu sezónu pôsobili aj muži zo Svitu. V tom čase sa javil vysoko aj futsal, hala sa využívala. Prišla kríza, všetko to trochu upadlo. Myslím si, že sa to opäť otočí, verím, že aj tento náš projekt všetkých nakopne. Naším cieľom je, aby Aréna Poprad bola stánkom ženského extraligového tímu, ktorý bude robiť radosť všetkým v Poprade.“

Keď ste tu pôsobili naposledy, podmienky v klube boli diametrálne odlišné. Asi máte rád výzvy…

„Určite áno. Všetci vieme, že mať veľa peňazí a postaviť si družstvo je oveľa jednoduchšie, ako mať ich málo a vybudovať niečo v skromných podmienkach. Som veľmi rád, že stojím pred takouto výzvou. Pre mňa osobne je obrovským cieľom byť znova v Aréne Poprad, mať za sebou osemsto alebo tisíc ľudí a aby sa o basketbale opäť hovorilo pozitívne.“

Čítajte viac: http://poprad.korzar.sme.sk/c/7391297/igor-skocovski-cielom-je-navrat-do-extraligy.html#ixzz3EEsTaH4I

Komentáre