1.liga žien očami Ľubky Fáberovej

Zdieľaj

Ľubka Fáberová – jedna z najskúsenejších hráčok nášho družstva žien. Hráčka zo základnej zostavy, opora s úžasným prehľadom na ihrisku, bojovníčka na pohľadanie, často hrajúca so sebazaprením. Zodpovedná, spoľahlivá a vždy ochotná skĺbiť svoje študentské povinnosti pri štúdiu na vysokej škole, trénerské úlohy ako asistentka trénerky pri družstve žiačok a samozrejme svoje záväzky voči spoluhráčkam a družstvu.

 

Poprosili sme ju o jej pohľad na pôsobenie družstva žien BAMP v 1.lige žien a to od prípravy až po jej vyvrcholenie – semifinále play off. "Zhruba v polovici augusta 2013 sme v ARÉNE Poprad začali našu tohtoročnú basketbalovú sezónu.

Bola to sezóna, ktorá nám všetkým priniesla ďalšie basketbalové skúsenosti. Na prvých tréningoch sme sa venovali predovšetkým získavaniu kondície.V tejto fáze prípravy bolo tiež veľmi podstatné, aby sme sa zohrali a vzájomne spoznali, keďže časť družstva študuje na vysokých školách mimo Popradu. Počas posledných augustových dní sme sa zúčastnili prípravného turnaja v Starej Turej. Stretli sme sa tam s kvalitnými súpermi, kde sme mali možnosť vidieť, čo všetko treba ešte vylepšovať a načo sa musíme počas prípravy zamerať.

 

Koncom septembra sme začali hrať 1.ligu. Počas základnej časti súťaže bolo naším najväčším súperom družstvo 

Tydam UPJŠ Košice. Proti tomuto tímu sme prvé dva zápasy hrali na domácej palubovke, kde jeden z nich skončil v náš prospech. Dievčatá z družstva Tydam Košice boli veľmi dobrým a kvalitným súperom. Základnú časť sme skončili koncom decembra, bez ďalšej straty bodov. V odvetnej fáze súťaže sme bojovali o prvú priečku práve so spomínaným tímom Košíc. Začiatkom marca sme odohrali dve stretnutia na súperovej palubovke, v ktorých sme bohužiaľ my boli tým porazeným družstvom. Po týchto zápasoch sme sa dostali na druhú pozíciu v tabuľke, ktorú sme si do konca súťaže udržali.

 

Počas celého apríla sme sa pripravovali na špecifickú časť súťaže, play off. Našim súperom sa stal víťaz zo západnej časti – ŠKP 08 Banská Bystrica. Už prvý májový víkend sme sa na domácej palubovke stretli v boji o postup do finále. V obidvoch domácich zápasoch sme prehrali pomerne vysokým rozdielom. Predviedli sme veľmi zlý výkon, s ktorým sme ani nemohli pomýšľať na víťazstvo. Mrzí ma, že naši príbuzní a priaznivci basketbalu videli takéto nevydarené zápasy. Stav série bol 2:0. Hneď nasledujúcu sobotu sme vycestovali na palubovku súpera.  Stretnutie sme taktiež prehrali, avšak je veľká škoda, že práve tento zápas sa neodohral v Poprade. Bol to diametrálne odlišný výkon, keď každá z nás odovzdala na ihrisku maximum. Bojovali sme do poslednej sekundy. Týmto duelom sa, bohužiaľ,  naša sezóna skončila.

 

Avšak, musím spomenúť ešte jednu významnú udalosť, ktorá sa uskutočnila týždeň pred play off, a to oslavy "65. výročie ženského basketbalu v Poprade". Dostalo sa nám tej cti odohrať exhibičný zápas proti seniorskému družstvu hrajúceho tiež za BAMP – družstvu TATRANIEK. Bolo to veľmi pekné a veselé spestrenie našej prípravy.

 

Na záver, by som sa chcela poďakovať aj za všetky hráčky I. ligového družstva vedeniu BAMP-u, ako aj realizačnému tímu, ktorí nám vytvorili počas celej sezóny veľmi dobré podmienky.

 

 

Komentáre