Za nami úspešné Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok!

Zdieľaj

Prvý júnový víkend (1.- 3.6.2018) sme v spolupráci so  Slovenskou basketbalovou asociáciou organizovali finálový turnaj v kategórii mladších žiačok.  Šesť najlepších družstiev sa stretlo v telocvični na ZŠ Komenského v Poprade, kde bojovali o tri cenné kovy. Všetky družstvá vydali zo seba maximum síl a predviedli vynikajúce výkony. ” Z môjho pohľadu to boli tri krásne basketbalové dni v meste Poprad. Som veľmi rada, že  tohtoročné  finále sme organizovali  my a verím, že tak, ako my, boli i ostatné zúčastnené družstvá spokojné. Taktiež sa veľmi teším, že naše dievčatá prišiel v sobotu podporiť pán prezident Andrej Kiska, pre dievčatá to bolo niečo neuveriteľné. Nakoniec chcem  vyzdvihnúť  neuveriteľnú atmosféru v telocvični počas troch dní, ktorú vytvorili rodičia všetkých družstiev,” skonštatovala  prezidentka klubu Alena Kováčová.  Svoje  hodnotenia o Final Six 2018  vyjadrili i niektorí zúčastnení tréneri.

Trénerka bronzového družstva Naďa Harabinová zhodnotila priebeh celého turnaja takto: ” Turnaj Final Six mladších žiačok, bol skvelou bodkou za krásnou sezónou, ktorú sme s babami zažili. Som veľmi rada,  že sa tieto  majstrovstvá SR konali práve u nás doma v Poprade. Pre nás bol turnaj veľmi náročný,  nielen po fyzickej stránke, ale pasovali  sme sa s množstvom nových emócií,  ktoré nám  často  zväzovali  ruky.  Plná  hala nás hnala  vpred za víťazstvami,  ale na  ihrisku sme  sa nevedeli uvoľniť,  pretože baby chceli hrať čo najlepšie a ukázať aký kus práce  sme  spoločne  odviedli. V piatok sme si po rozpačitom začiatku nakoniec zaknihovali dve výhry proti družstvám Stará Turá a Piešťanské Čajočky. V sobotu nás čakalo dvojité košické tornádo. Hlavne za výkony proti favoritovi z Ťahanoviec a družstvu YAKE  si  baby  zaslúžia  pochvalu.  Hrali sme veľmi dobre,  bojovne a  s obhajcom  titulu  sme dokázali  uhrať  polčas  o 10 bodov.  Tento zápas nás stál extrémne veľa síl a možno práve trochu z nich nám chýbalo v poobednom zápase proti Young Angels KE, ktoré sme nedokázali v tesnom zápase poraziť. V nedeľu sme si nenechali ujsť bronzovú medailu a výhrou nad Slovanom sme potvrdili aktuálnu prevahu východu a krásnu tretiu priečku pre nás. Chcem mojím babám vysloviť pochvalu za pokrok, ktorý v tejto sezóne urobili, za tímového ducha, ktorý ukazujú a za to, že ukázali, že my pod Tatrami vieme bojovať!”

” V prvom rade by som chcel naozaj poďakovať  usporiadateľovi tohto podujatia za  skvelo  pripravený záverečný turnaj.  Po organizačnej stránke to bol jeden z najlepších turnajov na akom som sa doteraz zúčastnil.  Ďalej by som chcel zablahoželať všetkým zúčastneným družstvám za predvedené výkony na turnaji a špeciálne družstvu  CBK Košice k majstrovskému titulu. Čo sa týka  účinkovania  nášho družstva na  Final Six, môžem  skonštatovať,  že sme odohrali jeden kvalitný turnaj.  Dievčatá  naplnili všetky moje  predstavy,  ktoré som mal pred turnajom,  môžeme byť  spokojní a gratulujem  svojmu  tímu k druhému miestu,” skonštatoval tréner Young Angels Košice, Tomáš Drankaľuk.

“Pre nás to bola jedna veľká, obrovská skúsenosť.  Na  finálovom turnaji sme mohli odohrať 5 kvalitných zápasov s najlepšími družstvami na Slovensku.  V neposlednom  rade by som chcela  vyzdvihnúť  organizáciu  turnaja.  Od  začiatku  až do konca  bol turnaj  zvládnutý  na vysokej úrovni hodnej Majstrovstiev Slovenskej republiky,” ukončila trénerka tímu Slovan Bratislava, Janka Oravcová.

 

Video-zostrih finálového turnaja Majstrovstiev Slovenska!

 

Výsledná tabuľka FINAL SIX v kategórii Mladších žiačok

FINAL SIX 2018PopradBratislavaStará TuráPiešťanyCBK KošiceYA KošiceBodyVýhryPoradie
PopradFINAL SIX 50:2749:4149:4121:5131:43833.
Bratislava27:50FINAL SIX 52:2228:5610:8326:55615.
Stará Turá41:4922:52FINAL SIX 30:4821:8213:60506.
Piešťany41:4956:2848:30FINAL SIX 42:7732:40724.
CBK Košice51:2183:1082:2177:42FINAL SIX 54:291051.
YA Košice43:3155:2660:1340:3229:54FINAL SIX 942.

Konečné umiestnenie družstiev:

  1. CBK Košice
  2. Young Angels Košice
  3. BAM Poprad
  4. Piešťanské Čajočky
  5. BK Slovan Bratislava
  6. MBK Stará Turá

 

Komentáre