Výsledky zápasov BAM Poprad! 20. – 21.1.2018

Zdieľaj

Tento víkend nám priniesol bohatý basketbalový program. Takmer všetky mládežnícke kategórie bojovali o cenné víťazstvá. Kadetky predohrávali zápas proti Žiline. Staršie žiačky si zmerali sily so Spišskou Novou Vsou. Mladšie žiačky porazili Banskú Bystricu a naše mini-kategórie odohrali zápasy proti Košiciam a Ružomberku. Dievčatám gratulujeme a veríme, že naďalej budú tvrdo pracovať a dosahovať minimálne tak dobré výsledky ako tento víkend. Fandíme BAMPáčkam!!!

KADETKY

Nedeľa, 21.1.2018

BAM Poprad – BKM Žilina 117:41

Tréner J. Hricko: “V tomto duely nás super ničím neprekvapil, hoci začal lepšie. No už po prvej štvrtine bolo jasné kto je tu líder. Mierne nás neposlúchal útočný doskok ale aj s touto činnosťou sme sa dobre popasovali. Škoda 15 bodov inkasovaných v druhej štvrtine. Mierne sme poľavili a súper nás trestal lacnými košmi. Druhú polovicu sme jasne dominovali. Nedali sme Žiline žiadnu šancu. Dovolili sme im nastrieľať len 16 bodov. Čaká nás náročný víkend, kedy cestujeme do Bystrice a Zvolena.”

STARŠIE ŽIAČKY

Sobota, 20.1.2018

ŠBK Spišská Nová Ves – BAM Poprad 41:48

Trénerka Ľ. Fáberová: “V sobotu sme odohrali náročný zápas proti družstvu zo Spišskej Novej Vsi. Celý zápas bol vyrovnaný. Naša obrana nám veľmi dobre fungovala, dievčatá vytvárali tlak na hráčku s loptou a slabá strana reagovala tak ako mala. Občas sme v obrane zaspali, ale vždy sme sa vrátili späť do hry a pokračovali v dobrom nasadení. V útoku sme vybiehali veľmi dobre do rýchlych protiútokov, z ktorých sme dali ľahké koše. Ďakujem každej hráčke nášho družstva za predvedený výkon na ihrisku!”

Nedeľa, 21.1.2018

BAM Poprad – ŠBK Spišská Nová Ves 56:50

Trénerka Ľ. Fáberová: “Týmto zápasom sme ukončili základnú časť súťaže. Som rada, že sme potvrdili včerajšie víťazstvo a že dnes mohla na ihrisko nastúpiť každá hráčka nášho družstva. Ideme ďalej pracovať a už teraz sa tešíme na druhú časť sezóny, kde nás každý zápas bude posúvať jednoznačne vpred.”

MLADŠIE ŽIAČKY

Sobota, 20.1.2018

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 16:53

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 18:52

Trénerka N. Harabinová: “Po viac ako mesačnej zápasovej pauze sme včera vycestovali do Banskej Bystrice. Trošku som sa obávala ako bude po takej dlhej pauze naša hra vyzerať, ale na moje prekvapenie sme hrali veľmi dobre. Hlavne v obrane, bojovnosti a aktivite sme predčili naše súperky. Z toho nám následne vychádzala aj hra v útoku. Konečne sme si rýchlejšie posúvali loptu dopredu a podarilo sa nám dať pár krásnych košov z rýchlych protiútokov. Verím, že v ďalších zápasoch nadviažeme na hru, ktorú sme v Banskej Bystrici predviedli.”

STARŠIE MINI ŽIAČKY

Nedeľa, 21.1.2018

YA Yellow Košice – BAM Poprad 29:52

YA Yellow Košice – BAM Poprad 37:39

Trénerka A. Čubanová: “V prvom zápase sa nám hra darila, premieňali sme vystrelené strely nie len spod koša ale i samostatných nájazdov z rýchlych protiútokov. Dievčatá bojovali a získavali lopty, aj doskakovanie pod oboma košmi sa nám darila. V druhom zápase sme strácali lopty nepresnými prihrávkami, vystrelené strely už tak nepadali do koša, no mimo neho. Napriek bojovnosti, získaným loptám v obrane sa nám naďalej nedarilo premieňať strely. Hralo sa tvrdo a bol to ďalší krst – nová skúsenosť  pre dievčatá. Záver zápasu bol trochu nervóznejší, viacero rýchlych protiútokov skončilo nezdarom. No i napriek veľa nepremeneným strelám, utŕženým modrinám a obitým kostiam sa nám podarilo vyhrať o 2 body. Za odvedený  výkon si dievčatá zaslúžia pochvalu, no nedostatky prejavené v tomto ďalšom kole súťaže st. mini žiačok v sezóne 2017/2018, budeme na tréningoch pracovať na ich odstránení.”

MLADŠIE MINI ŽIAČKY

Sobota, 20.1.2018

Zápas 5 x 5

BAM Poprad – MBK Ružomberok 25:76

Zápas 3 x 3

BAM Poprad – MBK Ružomberok 2:18

Trénerka V. Bolozová: “Dnes sme odohrali zápas s družstvom z Ružomberka, v ktorom sme sa snažili ukázať všetky činnosti, ktoré trénujeme na každom tréningu. Dievčatá bojovali, bránili a skutočne si užívali zápas. Keď sa budú snažiť aj naďalej tak ako cez víkend úspechy a výhry určite prídu.”

Komentáre