Staršie minižiačky obsadili na MSR 5. miesto!

Zdieľaj

Naše mini BAMPáčky cestovali minulý týždeň na finálový turnaj do Šamorína. Dievčatá odohrali 5 náročných zápasov proti Starej Turej, Banskej Bystrici, Košiciam, Šamorínu a Ružomberku. BAMPáčky cestovali vo štvrtok na západ Slovenska, aby v piatok boli pripravené a spoločne si užili vyvrcholenie ich súťaže.

Družstvo BAMPáčok po prvýkrát okúsilo finálový turnaj vo svojej kategórii. Minulú sezónu skončili na treťom mieste na východnom Slovensku. Tento rok poctivou prácou na tréningu a neustálym zdokonaľovaným IČJ naše Staršie minižiačky postúpili o jednu priečku na východe, a tým si zabezpečili krásne 2. miesto (východné Slovensko) a postup na už spomínané Majstrovstvá Slovenska!

Trénerka, V. Bolozová zhodnotila celkovo finálový turnaj: “Na Majstrovstvá Slovenska U12 sa naše dievčatá veľmi tešili. Mali sme veľké očakávania od tohto turnaja. A dievčatá nesklamali. Odohrali veľmi dobré zápasy s výbornými družstvami. Od zápasu k zápasu bolo vidno ako sa zlepšujú tieto moje malé BAMPáčky. Na ihrisku bojovali, snažili sa využiť všetky činnosti vo svoj prospech. Určite sme spravili veľa chýb, veľa lôpt sme stratili, veľa košov zahodili. Ale hneď po chybách sa baby snažili vybojovať si loptu, ubrániť, vlastne pomôcť si v obrane ako aj útoku. Na ihrisku nechali srdiečka a bojovali ako tím. Na prvý zápas s družstvom Stará Turá sme nastúpili s rešpektom, ale zodpovedne. Počas zápasu sme si posúvali rýchlo loptu dopredu, prihrávali, doskakovali, pomáhali si v obrane. Výsledkom tohto stretnutia bolo krásne víťazstvo o 3 body. Bol to super začiatok na našom finálovom turnaji. Zápas s Ružomberkom bol už náročnejší, dievčatá sa snažili, ale na Ružomberčanky sme nestačili. Vždy sme boli neskôr v obrane, v útoku nám nepadli koše. Na zápas s Banskou Bystricou sa dievčatá pripravovali už v šatni, povedali sme si základné veci a namotivovali sme sa. Počas zápasu sme neubránili kľúčové hračky Bystrice a na konci zápasu sa z víťazstva tešil súper. Tento zápas nám ukázal, že basketbal sa hrá od prvej minúty do poslednej. Prvú štvrtinu sme prehrávali o 20 bodov. Po veľkej práci a drine sme ostatné štvrtiny vyhrali, čo je výborné a veľmi sa z toho teším. Keďže súper nám na začiatku ušiel bolo to veľmi náročné. Hračky odohrali veľmi dobrý zápas, škoda tohto začiatku. Verím že to bude ponaučenie pre budúcnosť. Zápas zo Šamorínom nám ukázal, že už naše sily postupne odišli. Snažili sme sa, ale bolo to náročné. Vo všetkých činnostiach bol súper pred nami. Ale aj napriek tomu sme vyprodukovali pekné akcie. Zo súperom z Košíc Young Angels sme sa stretávali počas celej našej sezóny. Bol to náročný zápas pre nás, ale sme ho pekne zvládli. Bojovali sme o každú loptu, o každý kus ihriska. Na úroveň tohto tímu sa musíme dostať tvrdou a dlhou prácou. Veríme, že sa nám to podarí. Tento turnaj ukázal naše slabé stránky, ale sme aj zistili že sme sa zaslúžene dostali na finálový turnaj a hrali sme vyrovnané zápasy. Určite budeme pracovať na sebe, zlepšovať sa aby sme napredovali. Som šťastná, že dievčatá odohrali tieto zápasy s veľkým nasadením a chuťou pobiť sa o výsledok. Som na ne hrdá! Veľké ďakujem patrí našim verným fanúšikom…rodičom…boli fantastickíííí!!!”

Výsledky zápasov Starších minižiačok na Final 6:

BAM Poprad – MBK Stará Turá 44:41 (24:22)

MBK Ružomberok – BAM Poprad 34:25 (14:13)

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 50:64 (22:40)

BAM Poprad – ŠBK Šamorín 27:75 (6:32)

Young Angels Blue Košice – BAM Poprad 65:14 (43:9)

 

Dievčatám a trénerke Bolozovej ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu a mesta Poprad! Veríme, že budú naďalej poctivo trénovať a tešiť sa z každého zápasu v našom klube! ĎAKUJEME

Komentáre