Staršie minibasketbalistky cestujú na Majstrovstvá Slovenska!

Zdieľaj

Jedna z našich minikategórií si vybojovala účasť na FINÁLOVOM TURNAJI Starších minibasketbalistiek. Dievčatá pod vedením trénerky V. Bolozovej odohrali počas tohtoročnej sezóny 20 zápasov.  V týchto stretnutiach naše BAMPáčky zvíťazili 14krát a 6 zápasov nedotiahli do víťazného konca. “Zápasy boli rozdielne. Počas celej sezóny sme hrali v časti východ, kde sme hrali vždy dva zápasy doma a dva zápasy u súpera. Niekedy to bolo dosť náročné keďže ani my sme sa nevyhli chrípkovým obdobiam, ale vždy sme išli na zápas s tým, že sa pobijeme o  čo najlepší výsledok a zabojujeme ako tím. Veď aj naše heslo je ” sme jeden – tím”. Po každom zápase sme zhodnotili naše chyby a snažili sme sa ich odstrániť. Pozitívne činnosti sme sa pokúšali rozvíjať a zdokonaľovať. Takto sme pracovali celú sezónu a myslím si, že naša odmena za tvrdú drinu na tréningoch a zápasoch je postup na Majstrovstvá Slovenska v Šamoríne,” skonštatovala trénerka Bolozová priebeh sezóny.

Všetko sa samozrejme začalo v auguste, kedy letná príprava mala dievčatá postupne naštartovať na 10 mesačnú basketbalovú púť. Výhry i skúsenosti v zápasoch sú výsledkom nie len každodennej práce na tréningoch, ale aj dobrým vstupom do sezóny. “Určite silu a energiu počas sezóny sme čerpali z letného sústredenia. Však sezónu sme začali v auguste rovno na spomínanom sústredení v Liptovskej osade. Počas sústredenia sme väčšinou naháňali kondičku, chodili na túry, absolvovali sme aj relax v miestnej plavárni. Vo voľnom čase sme si dopriali aj zmrzlinu alebo pizzu a sústredenie sme ukončili tímovou grilovačkou. Prešli sme obdobiami svalovíc, prekonávali sme únavu a navzájom sme sa povzbudzovali a robili maličké pokroky. Počas tohto sústredenía sme sa stmelili ako kolektív.” so suverénnym hlasom povedala trénerka Starších minibasketbalistiek.

Dievčatá s trénerkou Bolozovou cestujú  30.5.2019 do Šamorína, kde odohrajú 5 kvalitných zápasov proti súperom, ktorí si zabezpečili postup na Final 6. “Na Majstrovstvách Slovenska sa stretneme s družstvami Young Angels Košice, Starej Turej, Banskej Bystrice, Šamorína a Ružomberka. Jednoznačne dáme do každého zápasu všetko, čo je v nás. Veríme si a chceme ukázať že BAMPáčky vedia hrať basketbal.”

Prípravy na Majstrovstvá Slovenska sú v plnom prúde. BAMPáčkam ostáva niečo vyše týždňa, aby doladili svoju formu a vo štvrtok cestujú na západ Slovenska.  “Pripravujeme sa zodpovedne. Dolaďujeme útok, obranu a individuálne činnosti jednotlivca. Samozrejme je to krátky čas, aby sme niečo nové vymýšľali. My sme sa pripravovali celú sezónu na každý zápas a takto sme sa dostali až tu. Veľmi dobrá skúsenosť a jednoznačne aj príprava bol turnaj v Ostrave, kde sme hrali proti zahraničným tímom. Tie nás preverili v každej činnosti a videli sme, že musíme makať ešte viac ako doteraz.”

Na Final 6 sa Staršie minižiačky už veľmi tešia. Očakávania trénerky Bolozovej sú jednoznačné. Hrať tímovo a každý zápas odohrať naplno. “Veríme, že keď dodržíme všetko, čo si povieme a čo robíme na tréningoch, tak výsledky určite prídu. Chceme si užiť pekný basketbal, zažiť krásnu atmosféru finálového turnaja a určite nadviazať kontakty s hráčkami iných družstiev. Veď súperi sú počas zápasu a po zápase predsa kamky. A na záver musím podotknúť, že máme súper rodičov, ktorí nás podporujú, povzbudzujú a veria nám. Držte nám palce na našich prvých MAJSTRAKOCH. Veď pred rokom sa nám o tom ani nesnívalo.”

Naše Staršie minižiačky odohrajú v termíne 31.5. – 2.6.2019 Majstrovstvá Slovenska v Šamoríne! Veríme, že dievčatá a trénerka budú s Final 6 spokojné. Dievčatám držíme palce! Fandíme BAMPáčkam!!!

Rozpis zápasov našich BAMPáčok na Majstrovstách Slovenska!

Piatok, 30.5.2019

BAM Poprad – MBK Stará Turá

MBK Ružomberok – BAM Poprad

Sobota, 1.6.2019

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica

BAM Poprad – ŠBK Šamorín

Nedeľa, 2.6.2019

Young Angels “Blue” Košice – BAM Poprad

 

 

Komentáre