Na slovíčko so Žiačkami…

Zdieľaj

Družstvo ŽIAČOK tvoria dievčatá narodené v roku 2005 a mladšie. Už štvrtý rok vedie naše žiacke družstvo trénerka N. Harabinová. Dievčatá fungujú momentálne v 15 člennom zložení. Okrem každodenných tréningov majú dobrovoľné tréningy s trénerkou A. Kováčovou, ktorá sa zameriava predovšetkým na individuálne činnosti jednotlivca. Počas víkendov majú BAMPáčky ligové zápasy nie len vo svojej kategórií. Niektoré Žiačky hrávajú za nižšiu kategóriu a iné pomáhajú dievčatám v družstve Starších žiačok.

Keďže väčšina rozhovorov je práve s trénerkou družstva, rozhodli sme sa dať priestor našim BAMPáčkam, aby vyjadrili svoj názor. Žiačkam sme položili 5 otázok, na ktoré spoločne odpovedali. Tak poďme nato!

1. Kto sú Žiačky BAMPoprad?

“My ŽIAČKY v Poprade síce nevynikáme výškou, ale rýchlosťou! Na každom a jednom tréningu zo seba vydávame maximum síl a snažíme sa posúvať krok po kroku smerom vpred. My nie sme dokonalé basketbalistky a máme svoje chyby, avšak každú a jednu chybu sa snažíme postupne odstrániť. Jedno je jasné, do každej aktivity, tréningu a zápasu ideme so 100%-ným nasadením a radosťou!”

2. Čo pre Vás znamená basketbal?

“Basketbal nie je pre nás iba hobby či nejaká aktivita na vyplnenie voľného času. Tento šport sa stal dôležitou a nenahraditeľnou súčasťou nás a našich životov. Každá hodina a minúta strávená v telocvični je pre nás krásna časť nášho dňa, ktorý využívame zmysluplne a s nadšením. Basketbal je šport, ktorý milujeme a ktorý nás napĺňa!”

3. Aký je Váš najlepší zážitok v tohtoročnej sezóne?

“Nemáme konkrétny najlepší zážitok. Najkrajšie zážitky boli jednoznačne na sústredení v Starej Turej. Odnášame si z neho nejednu krásnu spomienku a veľa nových skúseností.”

4. Aký najlepší výrok povedala Vaša trénerka?

“A čo som ja veštica Teodora?”

5. ˇČo by ste odkázali Popradčanom?

“Príďte podporiť nás, BAMPáčky, mladé talenty, ktoré poctivo trénujú a chcú ukázať čo všetko sa naučili! Sme veľmi vďačné za každého diváka, ktorý zatlieska, povzbudí a vytvorí skvelú atmosféru na ZŠ Komenského aj mimo domácich zápasov! ĎAKUJEME!!!”

 

Naše Žiačky odohrajú najbližšie domáce stretnutie 14.3.2019 (štvrtok) o 15.00 na ZŠ Komenského! Príďte im svojimi hlasivkami pomôcť k víťazstvu a dobrej hre!

Komentáre