Mladšie žiačky čaká vyvrcholenie sezóny!

Zdieľaj

Družstvo mladších žiačok pod vedením trénerky Nadi Harabinovej čaká prvý júnový víkend  vyvrcholenie tohtoročnej sezóny!  Tri  dni  bude mesto Poprad a telocvičňa na ZŠ Komenského ulici žiť Majstrovstvami Slovenska v kategórii mladšie žiačky.

Trénerka našich  dievčat  neskrývala  nadšenie z  celoročnej  práce  svojich zverenkýň:  “V prvom rade ma veľmi teší, že  naše družstvo zostalo aj  v tejto  sezóne pokope. Baby  sú kolektív na ihrisku aj mimo neho. Myslím si,  že práve to,  že sme  ako  tím už tretí rok spolu, je veľmi  dôležitým  faktorom nášho  úspechu. Sezóna 2017/2018 je pre nás dosť  zaujímavá.  Odštartovali sme ju už v lete, v auguste prvým spoločným sústredením vo Svite. V  prípravnej  fáze sme  absolvovali  viacero  priateľských  zápasov a jeden turnaj. Tréningy  sme  si  spestrili  nadviazaním  priateľskej družby s  družstvom KP BRNO,  za ktorými sme najskôr v decembri vycestovali my a nedávno boli zase baby z Brna u nás  na Veľkonočnom turnaji.  Počas súťaže  boli  naše výkony rôzne,  raz lepšie,  inokedy horšie.  To  je  však normálny  jav, pretože  herný prejav dievčat vždy ovplyvňuje množstvo faktorov.  Jedno však  babám  nemôžem uprieť, a to snahu a bojovnosť  za každých okolností.  Práve  ich  húževnatosť  a poctivý  tréning  nám  opäť  zabezpečili  3. priečku  v našej  skupine stred-východ, a tým pádom aj postup na MSR,” zhodnotila trénerka Harabinová.

Tohtoročná liga mladších žiačok v skupine východ skončila skoro, už  21.4.2018.  Od tohto dňa sa dievčatá s trénerkou zodpovedne pripravujú. “Je to strašne veľká zápasová  pauza  do MSR,  a  my  nemôžeme na  takú  dlhú  dobu  vypadnúť  zo  zápasového  tempa.  Budem sa snažiť zabezpečiť čo najviac  priateľských  zápasov,  či už s chlapcami  zo  Svitu,  s našimi  žiačkami (2004-ky),  resp. ak sa  podarí  niekde  vycestovať.  Pripravovať  sa budeme  ako  zvyčajne.  Popracujeme  na vylepšení  individuálnych herných činností a urobíme maximum, aby sme boli v naj forme práve v čase od 1.-3.júna :)”

Už o necelý mesiac si naše  BAMPáčky na finálovom turnaji zmerajú sily proti piatim najlepším družstvám z celého Slovenska.   Trénerka Naďa Harabinová  má  jasný cieľ a  so svojim družstvom pôjde jednoznačne za  ním!  “Samozrejme,  naše ciele  sú  čo najvyššie, určite  chceme  zabojovať  o čo najlepšie umiestnenie. Dôležité pre nás bude dať  do  každého  zápasu  maximum a  ísť  naplno po celý čas.  S  každým  súperom odohráme iba jeden zápas a nie je šanca na reparát.  Netrúfam si  povedať  ako sa umiestnime, jediné čo je jasné je, že jedno zo 6-tich miest  bude naše. A myslím  si,  že už to je  pekný úspech.  Na MSR  si  želám plnú  tribúnu  povzbudzujúcich  rodičov,  starých rodičov a  fandiacich  kamarátov,  dobrých rozhodcov, žiadne zranenia a hru v duchu fair-play.”

 

Okrem trénerky N. Harabinovej opísali radosť z postupu na Majstrovstvá Slovenska i samotné hračky mladších žiačok.

Lívia Sedlačková: “Teším sa, že MSR budú u nás doma v Poprade, pretože nás príde povzbudiť nie len rodina, ale aj  priatelia a ostatné hráčky BAM Poprad.  Verím, že tak budeme cítiť veľkú podporu a podarí sa nám dosiahnuť čo najlepší výsledok. Myslím si, že sezóna sa nám celkom vydarila, aj keď niektoré zápasy nám nevyšli, tak ako by sme chceli. Verím, že naša forma na MSR vyvrcholí a budeme na seba hrdé.”

“Som šťastná z postupu na Majstrovstvá Slovenska.  Na  tréningoch  tvrdo pracujeme, lebo musíme vylepšiť  ešte  veľa vecí.  Ja si myslím, že na MSR by sme sa mohli prebojovať aj  do  TOP trojky.  Avšak súperov nemôžeme  podceniť.  V týchto zápasoch  určite  vydám svoje maximum, ako aj  každá hráčka nášho družstva.  Spolu budeme bojovať, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok,” skonštatovala kapitánka družstva Ľubka Papcúnová.

Terezka Húsková: “Sme  veľmi rady, že sme sa na  MSR dostali.  Myslím si, že sezóna bola celkom vydarená.  Niektoré zápasy nám nevyšli,  ale to sa stáva. Už začíname pracovať na zlepšovaní vecí, ktoré nevieme perfektne, no učíme sa aj niečo nové.  Na MSR chceme ukázať, že niečo vieme, keď už sme sa tam dostali. Budeme bojovať najviac ako vieme a dúfať, že sa nám zápasy vydaria.”

 

Príďte podporiť  1. – 3. júna na ZŠ Komenského v Poprade naše BAMPáčky a buďte ich oporou! FANDÍME BAMPáčkam!

 

 

Komentáre