Mladšie žiačky čaká vyvrcholenie sezóny!

Zdieľaj

Mladšie žiačky pod vedením trénerky Ľ. Fáberovej a asistentky A. Ferenčákovej čaká posledný májový víkend vyvrcholenie sezóny. Presne od 24.5.2019 absolvujú FINÁLOVÝ TURNAJ na východe Slovenska – v Košiciach. Tri dni budú BAMPáčky bojovať o TITUL MAJSTRA SLOVENSKA v ich kategórii. Dievčatá čakajú súperi z Ružomberka, Košíc, Piešťan, Šamorína a Trnavy. Trénerka mladších žiačok hneď na úvod rozhovoru začala takto: “Dievčatám v prvom rade gratulujem k postupu na MSR. Teším sa, že takto ukončíme tohtoročnú sezónu.”

Postup na Final 6 sa nerodil ľahko. BAMPáčky odohrali v tohtoročnej sezóne dokopy 28 zápasov, v ktorých 20krát boli na strane víťazov a 8krát sa im nepodarilo zdolať súperov. “Je to naša pomyslená “čerešnička na torte.” Postup na Majstrovstvá Slovenska je pre nás odmena za celoročnú prácu na tréningoch. To, že sa tam dievčatá dokázali prebojovať je výsledok, tých malých krôčikov, ktoré sme spoločnými silami začali robiť v auguste počas letnej prípravy a pokračovali v priebehu celej sezóny. Každým tréningom sme sa zlepšovali, resp. zdokonaľovali sme už naučené činnosti.” tvrdí trénerka Fáberová.

Naše BAMPáčky začali dvojtýždňovú prípravu pred Majstrovstvami Slovenska, ktorú chcú využiť naplno. V týchto dňoch už “dolaďujú” formu. “Tieto dva týždne nebudú ničím špeciálne. Budeme klasicky trénovať ako každý tréning, aby sme s ním, my trénerky, ako i hráčky boli spokojné. Keď vydajú zo seba maximum, čo od nich vyžadujeme celú sezónu, budeme spokojné. Chceme si vychutnať každú chvíľu na tréningu, nech to naše hráčky napĺňa a nech si užívajú všetok čas strávený v telocvični.” dodala Ľ. Fáberová.

Očakávania na Majstrovstvách Slovenska sú vždy u každého trénera najvyššie. Všetky družstvá sú v tej najlepšej forme a chcú zabojovať o čo najlepší výsledok. Naše BAMPáčky, tak nebudú určite žiadna výnimka. “Samozrejme, ideme sa tam pobiť o čo najlepší výsledok. Najdôležitejšie však bude, aby sme si tieto tri dni na Majstrovstvách Slovenska užili najviac ako budeme vedieť. Aby sme sa bavili basketbalom, tešili na každý a jeden zápas a aby to bolo to najkrajšie ukončenie sezóny, aké si vieme predstaviť, bez ohľadu na umiestnenie. Nech vyhrá ten najlepší. My budeme robiť všetko preto, aby sme boli s našimi výkonmi spokojné a aby sme hrali ako jeden tím.” ukončila trénerka, Ľ. Fáberová.

Naše dievčatá môžete prísť počas dní 24.5 až 26.5.2019 podporiť do Košíc, kde sa Vám určite odmenia tými najlepšími výkonmi. Dievčatám držíme palce! Fandíme BAMPáčkam!!!

Rozpis zápasov našich dievčat počas Majstrovstiev Slovenska v kategórii Mladších žiačok

Piatok, 24.5.2019

10.45 BAM Poprad – MBK Ružomberok (ŠH Lokomotíva Košice)

15.15 Piešťanské Čajočky  – BAM Poprad (ŠH Lokomotíva Košice)

Sobota, 25.5.2019

10.30 BAM Poprad – BK AŠK Slávia Trnava (ŠH Lokomotíva Košice)

16.40 ŠBK GREEN Šamorín – BAM Poprad (Angels Aréna Košice)

Nedeľa, 26.5.2019

11.30 Young Angels YELLOW Košice – BAM Poprad

Komentáre