Mládežnícki tréneri hodnotia prvú polovicu sezóny!

Zdieľaj

Kompletná mládežnícka pyramída v BAM Poprad má za sebou takmer 6 mesačný tréningový a zápasový cyklus. Sedem dievčenských družstiev začalo tréningový proces letnou prípravou v auguste, odohralo viacero prípravných zápasov a turnajov a nakoniec od septembra bojuje o víťazstvá v najvyšších slovenských ligách v ich kategórií. Jednotliví tréneri tak mali možnosť zhodnotiť prvú polovicu sezóny svojich družstiev. 

 

JUNIORKY

Hodnotenie trénerky, T. Gallovej: “Prvá polovica sezóny bola pre nás veľmi náročná vzhľadom na to, že baby preskočili kategóriu. Niektoré z nich sa adaptovali na seniorský basketbal lepšie niektoré budú potrebovať viac času. Videli sme to hlavne v zápasoch so seniorskými tímami, kde baby dokázali konkurovať súperovi prvý polčas a v druhom polčase sme už fyzicky zaostávali. Čo sa týka súperov našej kategórie s nimi sme nedokázali udržať koncentráciu počas celého zápasu a lepšie momenty sme striedali s tými horšími preto naša hra mala výkyvy. Aj napriek chybám a nedostatkom je viditeľný u báb progres. Určite je táto liga pre baby prínosom a veríme, že to bude pre ne dobrá skúsenosť aj do budúcna.”

 

KADETKY

Hodnotenie trénerky, Ľ. Fáberovej: “Tohtoročnú sezónu sme odštartovali 1. augusta. Letná príprava bola síce náročná, ale dievčatá už v začiatkoch ukázali aký sú silný kolektív. Koncom augusta sme cestovali na sústredenie do Liptovského Hrádku, kde cieľom nebolo len dookola trénovať, ale hlavne užiť si spoločný týždeň a vytvoriť ešte silnejšie tímové puto. V septembri sme absolvovali turnaj v Starej Turej, kde nás preverili traja súperi zo Slovenska. Po turnaji ostávali dva týždne do začiatku ligy, na ktorú sme sa veľmi tešili. Doposiaľ sme odohrali 14 zápasov, a tým aj ukončili základnú časť kadetskej súťaže. S prvou polovicou súťaže som ja osobne spokojná. Síce naše výkony boli kolísavé a niektoré zápasy sme sa veľmi trápili, ale chceli sme postúpiť do prvej osmičky na Slovensku, čo sa aj podarilo. Som veľmi rada, že do konca sezóny máme zaručené kvalitné zápasy, ktoré budú náročné, ale prinesú nám veľa cenných skúseností. Dievčatá sa tak otestujú nie len proti svojim rovesníčkam, ale aj o rok starším hráčkam. Mrzí ma však, že niektoré hráčky majú zdravotné problémy, ale verím, že sa čím skôr ukážu na palubovke a budú napredovať spolu s tímom! Toto družstvo je vynikajúci kolektív, ktorý poctivo trénujeme nie len na tímových tréningoch, ale aj ranných individuálnych. Verím, že tento prístup a radosť z hry im ešte dlhé roky ostane!”

 

STARŠIE ŽIAČKY

Hodnotenie trénera, Ľ. Kovalského: “Môžem konštatovať záujem dievčat o tréningový proces, ich vzornú dochádzku a záujem väčšej časti rodičov. Avšak v úvode súťaže sme sa absolútne nedokázali prispôsobiť tempu zápasov a agresivite našich súperov. Problém nám robí aj streľba  (vrátane trestných hodov) a zakončenie aj z vyslovene čistých pozícií. Veľmi zlým ukazovateľom je obranný aj útočný doskok. Postupom času sa lepšíme, myslím, že sme odohrali niekoľko pekných fáz a aj zápasov. Som presvedčený, že v silách dievčat je dosiahnuť oveľa viac, ako momentálne prezrádza postavenie v súťaži. Potrebujú sa basketbalu oddať nie len telom, ale aj duchom.  Verím, že spoločne nájdeme motiváciu viac sa pobiť o výsledok. Technicko-taktické zručnosti a vedomosti  sa dajú naučiť. Tréningom sa dokážeme krok za krokom zlepšovať a posúvať smerom k lepšiemu zvládnutiu herných činností jednotlivca i k celkovému hernému prejavu družstva.  Odvahu, bojovnosť, statočnosť a zodpovednosť voči sebe i celému družstvu musia dievčatá nájsť v sebe. To je hlavný odkaz môjho hodnotenia. Držím dievčatám palce v ich ďalšom basketbalovom napredovaní.”

 

ŽIAČKY

Hodnotenie trénerky, N. Harabinovej: “Sezónu 2018/2019 sme odštartovali už 6.8.2018 letnou prípravou, ktorú sme si spestrili sústredením v Starej Turej. Sústredenie trvalo týždeň a počas neho sme poctivo a tvrdo trénovali, naberali hlavne kondíciu a venovali sa nácviku nových basketbalových zručností. Zároveň sme utužovali kolektív či už túrou na Čachtický hrad, bláznením sa v bazéne alebo rôznymi hrami. Počas prípravného obdobia sme stihli hrať priateľské zápasy s družstvom Starej Ľubovne, chlapcami z MBK Iskra Svit alebo našimi staršími Bamp-áčkami 2004. Sezónu sme naplno odštartovali 20.10.2018 prvými ligovými zápasmi. Zatiaľ nás stále najviac potrápia družstvá z Košíc, no myslím si , že sa im krok po kroku stále viac približujeme a dievčatá svojou energiou, snahou a chcením nielen na zápasoch, ale aj v tréningoch ukazujú, že je len otázkou času kedy misku váh preklopíme na našu stranu.” 

 

MLADŠIE ŽIAČKY

Hodnotenie trénerky, Ľ. Fáberovej: “Prvú polovicu sezóny môžem hodnotiť pozitívne. Síce bolo aj pár prekážok, ale všetko sa vždy vyriešilo. Tréningový proces sme začali počas druhého augustového týždňa. Koncom spomínaného mesiaca sme absolvovali sústredenie, kde sme sa spoznávali po basketbalovej, ale i osobnostnej stránke. Od septembra sme začali naberať zápasové skúsenosti. Hneď na začiatku mesiaca sme cestovali na turnaj do Starej Turej. Po turnaji ostávalo pár týždňov pred začiatkom ligy, kde sme mohli vylepšiť všetky nedostatky a rozvíjať tie správne zručnosti. Doposiaľ sme odohrali 10 ligových stretnutí. Samozrejme v niektorých dievčatá podali excelentný výkon a naopak niektoré zápasy sme si poriadne vydreli. Môžem povedať, že s trénerkou A. Ferenčákovou sme spokojné, pretože baby trénujú s výbornou energiou, kde jedna druhú ťahá pre lepší výkon. Dievčatá sú čím ďalej tým lepší a súdržnejší kolektív. Verím, že druhá polovica bude minimálne tak dobrá a že dievčatá sa budú naďalej baviť basketbalom počas každého tréningu alebo zápasu.”

 

STARŠIE MINI ŽIAČKY

Hodnotenie trénerky, V. Bolozovej: “Prechod do vyššej kategórii bol pre dievčatá dosť náročný nakoľko začali hrať na vyšší kôš. Zistili že dať kôš je väčší problém, ale postupom času a systematickým tréningom tento problém sa postupne odstraňuje. Dievčatá na tréningoch pracujú na herných činnostiach, učia sa vidieť jedna druhú na ihrisku, pomáhať si v obrane . Po absolvovaní turnajov a zápasov zisťujú, že len tvrdou prácou a zodpovedným prístupom na tréningoch sa budú zlepšovať. Dievčatá sa učia spolu vychádzať ako tím, vytvárajú si kamarátske vzťahy, čo je v kolektívnom športe veľmi dôležité. Každý zápas, každý turnaj posúva hračky smerom dopredu. Sezónu hodnotím pozitívne. Čaká nás veľa práce a verím že prídu aj výhry.”

 

MLADŠIE MINI ŽIAČKY

Hodnotenie trénerky, K. Petríkovej: “V septembri 2018 sa naše družstvo, mladšie mini, stretli na prvom tréningu.  Bol to mix dievčat, ktoré už mali v predošlej sezóne skúsenosti s prípravkou BAMP-u, ale prišli aj také, ktoré neabsolvovali do tej chvíle  žiaden tréning a s basketbalovou loptou sa stretli prvýkrát. Pre všetky dievčatá a aj pre mňa ako trénerku, tak začala prvá naozajstná zápasová sezóna. Súčasťou tohto družstva je aj pani Kováčová, ktorá je dlhoročnou trénerkou mladších kategórii a je pre nás veľkým plusom a veľmi nápomocná, či už v tréningovej, zápasovej, ale aj organizačnej sfére. Dievčatá sa zdokonaľujú každým tréningom, v každom zápase, ktorý zatiaľ odohrali, sme na nich videli pozitívne pokroky. Basketbal ich baví, napredujú v tréningoch a v zápasoch získavajú dôležité hráčske skúsenosti. Som veľmi rada, že dievčatá majú takých skvelých rodičov, ktorí vo veľkom počte prichádzajú aj na zápasy, ktoré nehráme v domácom prostredí a vedia dievčatá pozitívne povzbudiť.”

Komentáre