Juniorky na F8 na konečnej 6. pozícii, Mladšie žiačky na 5. mieste!

Zdieľaj

Minulý víkend cestovali naše dve mládežnícke družstvá na finálové turnaje do Košíc! Juniorky a Mladšie žiačky ukončili sezóny na východe Slovenska. Pri našom staršom družstve išlo o systém – tzv. rýchlu smrť (ak prehráš ideš domov). Na druhej strane mladšie žiačky mali Majstrovstvá Slovenska od piatku do nedele, kde odohrali 5 zápasov.

Juniorky odohrali v piatok o 19.00 zápas proti Young Angels U17 Košice. V tomto zápase ťahali za kratší koniec a s Final 8 sa naše BAMPáčky v piatok rozlúčili.

Young Angels U17 Košice – BAM Poprad 70:32 (28:25)

Trénerka, A. Kováčová: “Do zápasu sme vstúpili s nasadením, bojovným výkonom čo sa odzrkadlilo aj na skóre, zápas sme mali dobre rozohraný. Na našu veľkú škodu sa nám v druhej štvrtine zranila veľká opora tímu Ema Rodáková. Psychicky nám to vôbec nepomohlo.V druhom polčase sme sa trápili, nevedeli sme dať koš a súper ukázal svoju kvalitu.”

Mladšie žiačky odohrali v piatok a v sobotu 2 zápasy a v nedeľu 1 zápas. Dievčatá hrali systémom každý s každým. Počas troch dní si zmerali sily s dievčatami z Ružomberka, Šamorína, Piešťan, Trnavy a domácich Košíc.
Výsledky zápasov našich Mladších žiačok:
MBK Ružomberok – BAM Poprad 44:41
BAM Poprad – Piešťanské Čajočky 51:21
BAM Poprad – BK AŠK Slávia Trnava 38:43
ŠBK GREEN Šamorín – BAM Poprad 61:56
Young Angels Yellow Košice – BAM Poprad 49:45
Trénerka, Ľ. Fáberová: “Odohrali sme 5 kvalitných zápasov. Je síce pravda, že len jeden sme vyhrali a 4 zápasy sme prehrali, ale som šťastná za naše výkony. Veľmi sa tomu teším, že tieto MSR boli tak vyrovnané a v tejto kategórii mohol byť Majster Slovenska ktorýkoľvek tím. Úroveň zápasov bola vysoká. Mohli sme vidieť prvýkrát, na akej úrovni je západné Slovensko a kto hrá aký štýl basketbalu. Som rada, že každý zápas bol vyrovnaný a dievčatá museli čeliť tomuto faktu. Táto kategória má z môjho pohľadu veľkú perspektívu. Sú tam dobré typy hráčok a verím, že naďalej budú na sebe tvrdo pracovať a napredovať. 
Po troch dňoch MSR, keď už opadol adrenalín a aj nervozita a pozerám sa nato spätne, môžem povedať len toľko, že som nesmierne hrdá na Mladšie žiačky BAM Poprad! Tieto dievčatá majú môj veľký obdiv! Ja im ďakujem za finálový turnaj, ktorý som si užila naplno. Prišla som o hlas, vypotila som 5 tričiek, ale povedala som im, že ja som tu prišla kvôli nim a keď oni idú naplno, idem s nimi do toho. Všetky zápasy boli z môjho pohľadu výborné a veľmi vyrovnané. Je fakt, že sme len jeden zápas vyhrali, ale to aký sme my mali herný prejav, to bolo niečo neuveriteľné! Prvýkrát zažili tieto dievčatá, čo znamená byť na Majstrovstvách Slovenska. Museli čeliť prvotnému stresu, hluku na tribúnach, nervozite a všetkým tým vedľajším faktorom, ktoré ovplyvňovali ich výkon. Pre nich výborná nová skúsenosť!  Na druhej strane to chcenie v ich očiach, tá viera v náš tím a túžba ukázať, že vedia hrať basketbal bola neuveriteľná. Dievčatá bojovali o každú loptu alebo doskok. Strácali sme lopty, nedávali koše, zahadzovali šestky, ale to všetko do basketbalu patrí. Najdôležitejšie bolo, že sme nezvesili hlavy a bojovali ďalej. Mentálne sme boli na tom veľmi dobre. Aj keď sme prehrali, ja som nemohla povedať nič zlé. Dievčatá som chválila zato, čo každý zápas predviedli. Je to predsa šport, niekto musí vyhrať a niekto zase prehrať. My nemáme síce žiadnu medailu, ale odnášame si výborný basketbalový zážitok. Jednu vec, čo musím vyzdvihnúť je naša obrana, ktorá robila nejednému súperovi problémy. Rozprávala som to v superlatívoch, ale som skutočne rada za tieto dievčatá a za ich nadšenie pre basketbal a za ich výkony počas celej sezóny. Myslím si, že sezónu sme ukončili najlepšie ako sme vedeli a s tým najkrajším pocitom! 
Na rad prichádza ešte moje ďakovanie. Tak v prvom rade ďakujem rodičom a našim fanúšikom, ktorí nás povzbudzovali počas MSR, lebo to bol tiež jeden z hnacích motorov. Taktiež veľké ďakujem za celú sezónu patrí Alic (asistentke Alici Ferenčákovej), ktorá ma ukľudňovania, keď som to potrebovala :), pomohla mi keď som sa opýtala na jej názor a ktorá mi dodávala silu čeliť ostatným, nie vždy príjemným okolnostiam počas sezóny. Na záver veľké ĎAKUJEM dievčatám môjho družstva za všetko, vážim si to, čo ukázali na MSR, ako trénovali počas celej sezóny, ako hrali ligové zápasy, aký progres za celú sezónu spravili a ako sa postupne menili na lepší a lepší tím, skutočne som na nich pyšná a som vďačná za túto sezónu! ĎAKUJEM!”
Komentáre