Dobojované na EASTER TOURNAMENT 2019 v Ostrave!

Zdieľaj

5 mládežníckych družstiev BAM Poprad cestovalo počas Veľkej noci na turnaj do Ostravy. Tento turnaj má už niekoľkoročnú tradíciu. Turnaja sa zúčastnilo vyše 150 družstiev z celej Európy. Všetky družstvá boli rozdelené do 15 telocviční, kde odohrali minimálne 5 kvalitných zápasov. Každé družstvo si vyskúšalo rôzne typy hál, v ktorých sa muselo rýchlo adaptovať. 4 naše tímy cestovali spoločne vlakom do neďalekej Českej republiky, kde sa ich cesty potom už rozdelili. Staršie žiačky cestovali vlastnou prepravou v sprievode rodičov. Dievčatá prišli podporiť z viacerých družstiev i rodičia, ktorých bolo vždy počuť. Na turnaji reprezentovali farby BAM Poprad družstvá: Kadetky, Staršie žiačky, Žiačky, Mladšie žiačky a Staršie mini žiačky. Naši tréneri boli s turnajom spokojní a zhodnotili ho v celku pozitívne.

 

Trénerka Starších mini žiačok, V. Bolozová: “Aj družstvo starších mini sa zúčastnilo Veľkonočného turnaja v Ostrave. V skupine sme zahrali zápasy s družstvami z Ostravy, Poľska a Nemecka. Následne sme odohrali zápasy s družstvom Ostravy a Alba Berlinom o 5 miesto. Skončili sme na 6 mieste. Odohrali sme veľmi dobre zápasy, zistili sme kde máme rezervy a na čom nám treba usilovne popracovať pred MS , ktoré nás čakajú na konci mája. Turnaj splnil naše očakávania, hračky si zahrali a zbierali herné skúsenosti. Verím že každej jednej tento turnaj dal veľa a nakopol do ďalšej práce.”

Trénerka Kadetiek a Mladších žiačok, Ľ. Fáberová: “Čo sa týka Kadetiek, tak turnaj splnil účel. Zistili sme ako sme na tom v porovnaní s inými krajinami. Môžem konštatovať, že basketbalovo sme zhruba na rovnakej úrovni ako boli naši súperi. Našou slabinou, čo sme aj vedeli bola úzka rotácia na turnaji, čo spôsobili dlhodobé zranenia a choroby. Tento fakt sa vždy po polčase, resp. v štvrtej štvrtine prejavil a na súpera sme častokrát už nestačili. Okrem zápasov sme mali aj dostatok času nato, aby sme opäť budovali “tímového ducha” aj keď v tomto družstve je nadštandardná súhra všetkých dievčat a teší ma, že vytvorili partiu, ktorá má “svoj tímový svet.” 🙂 Pri mladších žiačkach sme v 11 člennej zostave odohrali 5 zápasov. Tu dievčatá museli ukázať svoje vôľové schopnosti, sebazaprenie a aj bojovnosť, aby to všetko zvládli. Mrzí ma, že nás neobišli zranenia, nevoľnosti a nemohli sme všetky zápasy odohrať v plnom zložení, ktoré cestovalo na turnaj. Napriek tomu, že sme neboli na popredných priečkach, som veľmi spokojná s tým, ako sme odohrali viacero zápasov. Dievčatá museli častokrát čeliť novým veciam na ihrisku, ktoré sú v našej kategórii v lige zakázané a bolo super sledovať ako to spoločne riešia. Myslím si, že tento kolektív sa opäť viac scelil a baby pochopili, že iba tímovou prácou a vzájomnou podporou môžu byť spoločne úspešné. Nakoniec som rada, že pri obidvoch družstvách sme ukončili turnaj víťazstvami a potom sme sa už len tešili domov.” 

Trénerka Žiačok, N. Harabinová: “Turnaj  v Ostrave sme si veľmi užili, a ako bonus sa nám podarilo aj pekné umiestnenie na 3.mieste. V našej skupine bolo 7 družstiev, preto sme hrali systémom každý s každým, teda dokopy 6 zápasov, s bilanciou 4 výhry a 2 prehry. Hrali sme s družstvami z Nemecka, Maďarska, Slovinka a proti domácim češkám. S predvedeným výkonom na ihrisku som veľmi spokojná, dievčatá konečne bojovali o každý centimeter ihriska, o každú loptu, hrali rýchlo dopredu a veľmi dobre sme bránili. Nasadenie v každom zápase od začiatku až do konca bolo vynikajúce, za čo baby chválim. Vo voľnom čase sme si stihli pozrieť centrum Ostravy, kde sa konali veľkonočné trhy, minuli sme peniažky v nákupnom centre a videli “Bolt Tower”, síce iba z dola, ale výlet sa podaril :).” 

Tréner Starších žiačok, Ľ. Kovalský: “Veľkonočného turnaja v Ostrave sa zúčastnila aj výprava starších hráčok. Táto kategória mala spolu 8 účastníkov rozdelených do dvoch skupín. Prvý zápas základnej skupiny sme odohrali vo štvrtok 18.4. proti domácej SBŠ Ostrave. Súper hral agresívny, veľmi rýchly a organizovaný basketbal a my sme mu podľahli  82-33.Druhý deň turnaja bol pre nás oveľa úspešnejší. Odohrali sme dva zápasy a v oboch sme zvíťazili. Najprv proti Slovinskému KK Cerknica 59-30 a potom aj proti Basketblovej akadémii Gyor 48-33. V tretí deň turnaja sme mali v boji o finále možnosť zmerať si sily s neskorším víťazom turnaja, tiež Slovinským, Fenix Zasavje. Prehrali sme vysoko 62-21 a súper nám ukázal ako sa dnes moderný basketbal hrá.Posledný deň turnaja sme odohrali len jeden zápas – o tretie miesto v turnaji, s druhým domácim družstvom Basket Ostrava. Radovali sme sa aj na konci zápasu a po víťazstve 48-33 sme skončili bronzové.  Je skvelé, že sa turnaja zúčastnili úplne všetky hráčky družstva. Celkovo hodnotím turnaj veľmi pozitívne. Až na posledný zápas, v ktorom som dal priestor len 9 hráčkam, rotovali na ihrisku v približne rovnakých porciách minút všetky hráčky. Každá jedna z nich má tak možnosť uvedomiť si, v čom sú jej basketbalové prednosti a v čom naopak zaostávajú. Bola to pre nich jednak odmena za celú vybojovanú sezónu, ale aj škola do budúcna.”

Umiestenie našich družstiev:

Kadetky – 6. miesto

Staršie žiačky – 3. miesto

Žiačky – 3. miesto

Mladšie žiačky – 7. miesto

Staršie mini žiačky – 6. miesto

Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho klubu a mesta Poprad!!!

Komentáre